FOMC utrzymał poziom stóp

opublikowano: 19-06-2019, 20:01

Zgodnie z oczekiwaniami większości ekonomistów, amerykańskie władze monetarne pozostawiły stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Zadeklarowały jednak otwartość na potencjalne obniżki ceny pieniądze w przyszłości.

Jerome Powell, przewodniczący Fed stwierdził, że władze monetarne będą bacznie przyglądać się danym, co oznacza odejście od wcześniejszego stanowiska określanego jako „cierpliwe wyczekiwanie”. Podkreślił rosnącą "nieprzewidywalność" zarówno odnośnie gospodarki i polityki w USA, jak i w otoczeniu zewnętrznym.

Zobacz więcej

FOMC

Bloomberg

FOMC (Komitet Otwartego Rynku) przewiduje, że nie będzie obniżał stóp w 2019 r., ale członkowie gremium są w tym temacie mocno podzieleni. Prognozuje, że w przyszłym roku dojdzie do jednej obniżki, a w 2021 r. do jednej podwyżki ceny pieniądza,

Obniżone zostały oczekiwania inflacyjne na 2019 r. z 1,8 do 1,5 proc.

Publikacja decyzji FOMC doprowadziła do wzrostu indeksów na Wall Street i wzrostu ceny obligacji (spadku ich rentowności).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu