Fon Ecology zmienia i odwołuje prognozy

KZ
opublikowano: 12-01-2011, 09:44

Spółka nie osiągnie planowanego na 2010 r. zysku netto w wysokości 10,5 mln zł.

W komunikacie nie sprecyzowano jednak, jaki będzie czysty zysk. Wiadomo jedynie, że zysk brutto po 12 miesiącach wynosił ok. 8,3 mln zł i był niższy o 37 proc. od prognozowanego.

"Korekta prognozy wyników finansowych na 2010r jest dokonywana z uwagi na wcześniejsze zakończenie transakcji finansowych, tj. wykup obligacji wydanych tzw. "Grupie PETRO", co pozwoliło poczynić przez Zarząd FON Ecology S.A. dalsze inwestycje przynoszące znaczący zysk. Istotny wpływ na zmianę przychodów finansowych miały również działania w ramach inwestycji w Atlantis Energy spowodowane fluktuacją zainwestowanego kapitału. Tego typu działania były niezależne od emitenta, a które skutkowały zmniejszeniem wyceny papierów będących w posiadaniu emitenta" - napisano w komunikacie.

Zarządu Fonu odwołał jednocześnie prognozy na lata 2011-2013, które zakładały osiągnięcie - odpowiednio - 1,8; 5,25 i 8,5 mln zł zysku netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane