FOR chce trafić do zagranicznej opinii publicznej

ŁO
opublikowano: 20-03-2019, 18:55

Kilka polskich organizacji pozarządowych uruchomiło anglojęzyczny serwis z informacjami o praworządności w Polsce. W projekt zaangażowany jest Leszek Balcerowicz.

Serwis ruleoflaw.pl został stworzony przez Archiwum Osiatyńskiego (program Fundacji Kontroli Obywatelskiej OKO, wydawcy OKO.press), Forum Obywatelskiego Rozwoju – FOR i Helsińską Fundację Praw Człowieka. W zespole redakcyjnym są prawnicy, dziennikarze i analitycy.  

Zobacz więcej

Leszek Balcerowicz

Lukasz Dejnarowicz / FORUM

- Choć zdarza się nam spierać w ważnych kwestiach, dotyczących na przykład gospodarki czy polityki społecznej, zgadzamy się, że rządy prawa są ramą, która umożliwia wspólne życie w demokracji - czytamy w komunikacie FOR.  

Twórcą FOR jest Leszek Balcerowicz, ekonomista, były prezes NBP i wicepremier, który w ostatnich latach jest jednym z najbardziej zagorzałych krytyków działań Prawa i Sprawiedliwości z zakresie wymiaru sprawiedliwości.  

- W Rule of Law in Poland publikujemy treści dotyczące zmian ustrojowych, niezależności sądownictwa, niezawisłości sędziów i sytuacji prokuratorów, zgodności zmian w wymiarze sprawiedliwości z Konstytucją i standardami europejskim i międzynarodowym - informuje FOR.  

Nowy serwis ma trzy sekcje: „Latest” (Najnowsze), „Essential Readings” (Kluczowe Opracowania) i „Analysis and Opinion” (Analizy i Opinie).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy