Forbes krytykowany za Kylie Jenner na okładce

opublikowano: 12-07-2018, 08:48

Amerykański magazyn Forbes znalazł się w ogniu krytyki po umieszczeniu celebrytki Kylie Jenner na okładce numeru i prognozie, że będzie „najmłodszą miliarderką, zawdzięczającą wszystko sobie”.

W wielu głosach krytyki, opublikowanych w sieci, autorzy twierdzą iż twierdzenie iż Jenner zawdzięcza wszystko sobie jest nieprawdziwe.

Zobacz więcej

youtube.com

- Urodzenie się w skrajnym bogactwie i natychmiastowej sławie jest dokładnym przeciwieństwem zawdzięczania wszystkiego sobie – napisał jeden z użytkowników Twittera.

Niektórzy komentatorzy zwracają jednak uwagę, że choć Jenner nie zaczynała od „dna”, to pokazała jak można przekuć uprzywilejowanie w budowę znaczącego biznesu.

Jenner, najmłodsza córka rodziny, która była bohaterem telewizyjnego reality show „Z kamerą u Kardashianów”, ma majątek szacowany przez Forbesa na 900 mln USD. To ponad dwa razy więcej niż posiada jej siostra, równie znana Kim Kardashian West. Forbes szacuje, że działająca od trzech lat firma kosmetyczna należąca w 100 proc. do Kylie Jenner jest warta 800 mln USD.   
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu