Forbes: Polskie akcje gratką dla łowców okazji

Korektę na rynkach międzynarodowi inwestorzy powinni wykorzystać do zakupów polskich akcji, uważa Michael Johnston, komentator portalu Forbes.com.

Specjalista radzi inwestować nad Wisłą za pomocą funduszu ETF na Polskę, którego aktywa sięgają 340 mln USD. Jego zdaniem za taką inwestycją przemawiają trzy czynniki. Po pierwsze, polskie akcje powinny korzystać na ultrałagodnej polityce Europejskiego Banku Centralnego. Po drugie, spółki należące do funduszu ETF na Polskę są niżej wyceniane od spółek uwzględnionych w podobnym funduszu na kraje strefy euro. Po trzecie wreszcie, ostatnia korekta oferuje możliwość wejścia na rynek przy korzystniejszych cenach.

- Inwestorzy mogą zająć pozycje w oczekiwaniu na powrót trendu wzrostowego, jednocześnie kontrolując poziom ponoszonego ryzyka – oceniał Michael Johnston.

Komentator Forbes.com przyznaje jednak, że fundusz na Polskę nie jest wolny od wad. Wśród nixch wymienia relatywnie wysokie koszty w porównaniu z innymi podobnymi produktami, wysoki udział kilku dużych spółek w całości aktywów oraz uzależnienie od koniunktury w branżach finansowej, materiałowej oraz użyteczności publicznej, do których należą spółki posiadające największą wagę w portfelu produktu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane