Ford Focus został Autem Roku 1999

Radosław Górecki
29-04-1999, 00:00

Ford Focus został Autem Roku 1999

ŚWIATOWY REKORDZISTA: Ford Focus otrzymał tytuł Auta 99. Przedstawiciele Forda podkreślają, że ich samochód jest rekordzistą w otrzymywaniu nagród. Do tej pory zdobył na całym świecie 25 różnych wyróżnień.

NAGRODA DZIENNIKARZY: Audi TT otrzymało Złotą Felgę, czyli nagrodę dziennikarzy. Małe oryginalne auto wzbudzało zachwyt wśród publiczności, która mogła obejrzeć je na dziedzińcu Zamku Królewskiego. Samochód ten wybrali dziennikarze, pytanie tylko, którego z nich będzie na nie stać. Nagrodę odebrał Joost Buck, prezes zarządu Kulczyk Tradex (z prawej).

NIESTETY, TYLKO TRZECIE MIEJSCE: Krystyna Danilczyk z Daewoo-FSO nie ukrywała, że jest trochę rozczarowana tym, że Matiz zajął trzecią pozycję. Myśleliśmy, że nasze auto zajmie pierwsze miejsce. Uważam, że w tego typu plebiscytach powinien być wprowadzony podział na kategorie, wtedy z pewnością mielibyśmy pierwsze miejsce — podkreśla Krystyna Danilczyk.

TO MA SENS: Plebiscyty wśród czytelników mają większy sens niż elitarne nagrody przyznawane przez jury ekspertów. Taki konkurs jest wskazówką dla nas, czy jesteśmy lubiani i jak postrzegane są nasze samochody — mówi Zbigniew Lazar z General Motors Poland.

Po raz VII przyznano tytuł Auta Roku. Na marki głosowali słuchacze radiowej Trójki oraz czytelnicy „Auto Sukcesu”, „Polityki” i „Rzeczpospolitej”. W pierwszej dziesiątce znalazły się samochody zarówno bardzo drogie, jaki i małe miejskie auta. Niektórzy przedstawiciele firm samochodowych zwracali uwagę na to, że powinno się wybierać auta z podziałem na kategorie, ponieważ, patrząc na listę zwycięzców, trudno zorientować się, jakimi kryteriami kierowali się wybierający — czy głosowali na auta, o których marzą czy na te, na które ich stać. Niewątpliwą zaletą plebiscytu, zdaniem przedsiębiorców, jest to, że samochody są wybierane przez zwykłych ludzi, a nie przez jury „ekspertów”, które przyznaje różne nagrody rzadko odzwierciedlające potrzeby rynku. Pierwsze miejsce zajął Ford Focus, drugie Opel Astra II, a trzecie nowe dziecko Daewoo — Matiz. Przyznano też Złotą Felgę, czyli nagrodę dziennikarzy dla najlepszego, ich zdaniem, samochodu. Otrzymał ją oryginalny Audi TT, który w plebiscycie czytelników i słuchaczy zajął siódme miejsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Górecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Ford Focus został Autem Roku 1999