Ford przesuwa na przyszły rok produkcję modelu Escape

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 14-10-2020, 10:15

Koncern Ford Motor przenosi na przyszły rok produkcję modelu Escape. Decyzja związana jest z problemami z akumulatorami jakie ujawniły się w modelu Kuga, z którym Escape ma dzielić część technologii, donosi Reuters.

We wrześniu amerykański producent zmuszony był wezwać do serwisów 20,5 tys. Kug typu PHEV w Europie i zawiesić sprzedaż tego modelu z powodu ujawnionego zagrożenia związanego z możliwością wybuchu pożaru spowodowanego wadą zastosowanych akumulatorów. 

Siedziba koncernu Ford Motor w Dearborn, Michigan, USA
fot. Bloomberg

W komunikacie Ford napisał, że przenosi markę Escape PHEV typu SUV plug in na rok modelowy 2021. Do tego czasu chce rozwiązać problem jaki stał się udziałem Kugi, z którą Escape ma dzielić się m.in. silnikami i właśnie akumulatorami.

Model Escape PHEV miał pierwotnie trafić do produkcji w zakładach w Louisville w stanie Kentucky minionej wiosny, ale plany pokrzyżował wybuch pandemii koronawirusa. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane