Ford tnie zatrudnienie w Europie

opublikowano: 10-01-2019, 11:49

Koncern Ford Motor zmniejszy liczbę miejsc pracy w Europie, donosi Reuters.

Oprócz tego  wycofa się z nierentownych rynków i zaprzestanie produkcji przynoszących straty linii pojazdów w ramach działań naprawczych zmierzających do osiągnięcia 6-procentowej marży operacyjnej w Europie.

Amerykański koncern będzie dążył do wyjścia z segmentu multivan, w sierpniu chce zaprzestać produkcji automatycznych skrzyń biegów w zakładzie Bordeaux. Producent zamierza też dokonać  przeglądu swoich operacji w Rosji i połączyć centrale Ford U.K. i Forda Credit w obiekcie w Dunton, w hrabstwie Essex.

Ford Europe obecnie zatrudnia 53 tys. pracowników i ma problemy z odzyskaniem rentowności. W trzecim kwartale 2018 r. wygenerował stratę przed opodatkowaniem i odsetkami rzędu 245 mln EUR, co odpowiada ujemnej marży EBIT na poziomie 3,3 procent.

Steven Armstrong, wiceprezes grupy, na Europę, Bliski Wschód i Afrykę odmówił oszacowania skali redukcji zatrudnienia, stwierdzając, że będą uzależnione od wyników negocjacji z liderami związkowymi. Uważa jednak, że cięcia obejmą tysiące stanowisk.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu