Ford wprowadzi poduszki powietrze w pasach

KNS, yahoo.com
opublikowano: 2009-11-06 14:34

Poduszki powietrzne były montowane już w kierownicy i w bocznych drzwiach. Teraz przyszedł czas na montaż w... tylnych pasach - podaje yahoo.com.

Ford Motor planuje wprowadzić poduszki powietrzne w pasy na tylnych siedzeniach od 2011 r. Jako pierwszy zostanie w nie wyposażony nowy ford explorer.

None
None

Gdy zajdzie taka potrzeba – samochód wyśle sygnał do otworzenia poduszki. W przeciwieństwie do przednich poduszek, te będą pompować się nieco lżej. Zimniejsza będzie też temperatura powietrza.

Ford twierdzi, że rozwiązanie będzie bezpieczniejsze dla dzieci.
Zdaniem inżyniera Srini Sundararajana, który jest odpowiedzialny za projekt, szersze pasy wyposażone w poduszki rozkładają siłę ucisku na większą powierzchnię, zatem mniejsze jest też ryzyko uszkodzenia ciała. Nowe pasy wspierają także głowę i kręgosłup.

- Dwa dotychczas najlepsze rozwiązania bezpieczeństwa to: pasy i poduszka powietrzna. Ich kombinacja będzie na pewno dobrym rozwiązaniem – uważa Sundararajan.