Formuła 1: ING rozstaje się z Renault

PAP
24-09-2009, 21:28

Holenderska grupa finansowa ING, sponsor tytularny zespołu Formuły 1 francuskiego Renault podjął decyzję o zakończeniu współpracy z teamem przed upływem terminu przewidzianego umową. Kontrakt z  Renault miał obowiązywać do końca tegorocznego sezonu, ING wycofuje się już przed niedzielnym Grand Prix Singapuru, na cztery wyścigi przed zakończeniem rywalizacji.

To kolejny sponsor zespołu, który kończy współpracę z Renault. Kilka godzin wcześniej hiszpańska grupa ubezpieczeniowa Mutua Madrilena także podjęła decyzję o wycofaniu się ze współpracy z Renault. Powodem jest kara nałożona na team przez Międzynarodową Federację Samochodową (FIA).

Zespół Renault został w poniedziałek ukarany przez FIA wykluczeniem z rywalizacji na dwa lata, ale w zawieszeniu, za polecenie spowodowania wypadku przez Nelsona Piqueta Jr podczas ubiegłorocznego wyścigu o Grand Prix Singapuru. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Motoryzacja / Formuła 1: ING rozstaje się z Renault