Formus zaczyna współpracę z SAP

Mariusz Zielke
11-07-2000, 00:00

Formus zaczyna współpracę z SAP

SAP Polska, jeden z największych dostawców oprogramowania do wspomagania zarządzania, i Formus Polska, amerykańska firma telekomunikacyjna świadcząca usługi dostępu do Internetu, podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie oferowania oprogramowania SAP na platformie dostępowej LMDS Formus Polska. Zdaniem analityków, usługi typu Application Services Provision (ASP), czyli wypożyczanie oprogramowania za pośrednictwem Internetu, wkrótce zastąpią sprzedaż aplikacji.

Pierwszą firmą, z którą SAP Polska podpisał umowę przewidującą dostarczanie usług z zakresu ASP, jest firma Gravity, spółka córka firmy Hector. Wiodącym partnerem SAP w dziedzinie outsourcingu jest firma APCON, która prowadzi centra outsourcingowe w Niemczech i w Polsce (dla koncernu tytoniowego Reemtsma). Obecnie toczą się rozmowy z kolejnymi dwoma firmami.

Formus świadczy szerokopasmowy, w tym radiowy (tzw. BWA — Broadband Wireless Access) dostęp do Internetu oraz usługi transmisji danych. Spółka zamierza poszerzyć swoją ofertę o udostępnianie klientom własnej przestrzeni dyskowej, tzw. hostingu, wideo i transmisji głosu. MZL

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Zielke

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Formus zaczyna współpracę z SAP