Fortuna Jacka Ma stopniała o 3 mld USD

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 03-11-2020, 19:38

Zamiast stać się najbogatszym Azjatą, Jack Ma musiał we wtorek przełknąć gorzką pigułkę, gdyż jego fortuna w jednym momencie zmniejszyła się o około 3 mld USD.

Stało się tak w skutek zawieszenia przez regulatora rynkowego debiutu akcji Ant Group, za którą to firmą stoi założony przez Ma chiński gigant rynku e-commerce Alibaba Group Holding.

Jack Ma, założyciel i prezes Alibaba Group Holding
fot. Bloomberg

Informacja o wstrzymaniu debiutu zelektryzowała we wtorek po południu rynki giełdowe. Z miejsca też doprowadziła do silnej przeceny akcji Alibaby, które stanowią gros majątku Jacka Ma.

Amerykańskie kwity depozytowe Alibaby zniżkowały o ponad 9,5 proc. w obrocie na giełdzie Nowym Jorku, co jest największą przeceną intraday od 16 marca.

Pierwsza oferta publiczna (IPO) Ant była najbardziej wyczekiwaną od lat, przyciągając co najmniej 3 bln USD zamówień na podwójne notowanie w Hongkongu i Szanghaju. Firma pozyskała z rynku około 37 mld USD, co z nawiązką przebiło wartość oferty koncernu Saudi Aramco z końca 2019 r.

Ma posiada 4,2 proc. Alibaby, giganta który jest właścicielem około jednej trzeciej udziałów w fintechu Ant Group, którego akcje miały wejść do obrotu na giełdę w najbliższy czwartek

Mimo tak znaczącego „uszczuplenia” fortuny, majątek Ma szacowany jest przez agencję Bloomberg, na około 54 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane