Fortuna mistrzostwami się toczy

MZAT
opublikowano: 11-05-2012, 00:00

Bukmacherzy liczą na to, że zakładowy szał utrzyma się kilka miesięcy po mistrzostwach EURO. Pomoże internet.

Choć stawką wielu zakładów zawieranych podczas piłkarskiego EURO 2012 przez rozochoconych kibiców bez wątpienia będą butelki wódki i skrzynki piwa, to po imprezie bardzo wiele obiecują sobie bukmacherzy.

— EURO jest świetną okazją do przyciągnięcia nowych graczy. Spodziewamy się, że podwyższone zainteresowaniezakładami utrzyma się do początku następnego sezonu w ligach piłkarskich. To właśnie piłka nożna i tenis są najpopularniejsze wśród klientów — mówi Wilf Walsh, wiceprezes i tymczasowy dyrektor generalny Fortuna Entertainment Group.

Fortuna, którą kontroluje fundusz Penta, ma w Polsce prawie 500 punktów przyjmowania zakładów, 36 tys. zarejestrowanych użytkowników i — według własnych szacunków — 32-procentowy udział w rynku bukmacherskim oraz pozycję lidera. Polskie liczby nie imponują na tle Czech i Słowacji, gdzie spółka ma 146 i 47 tys. zarejestrowanych graczy przy 30-procentowym udziale w każdym z rynków i łącznie około 900 kolektur.

— W Polsce problemem są regulacje prawne. Nasz serwis on-line uruchomiliśmy w styczniu i zarejestrowało się w nim 9 tys. osób. To dobry wynik, ale byłby lepszy, gdybyśmy nie musieli rywalizować z serwisami zarejestrowanymi za granicą, których nie ogranicza 12-procentowy podatek — mówi Wilf Walsh.

Mimo narzekań na restrykcyjne dla hazardu prawo, w I kw. Fortuna poprawiła wyniki nad Wisłą. Rozmiłowani w zakładach Kowalscy wpłacili przez trzy miesiące 14,9 mln EUR — 9,9 proc. więcej niż rok wcześniej. Wygrane brutto sięgnęły 6,1 mln EUR (wzrost o 14,7 proc.), z czego około 10 proc. przyniósł internet.

Polska nadal wypada blado na tle mniejszych sąsiadów z południa. W ogólnym wyniku Fortuny stawki wpłacone w Polsce stanowiły 13,1 proc. (z 113,8 mln EUR), a wygrane — 19,9 proc. (z 30,7 mln EUR). Łączna EBITDA wyniosła 8,4 mln EUR, a obniżyły ją koszty uruchomienia w Czechach ogólnokrajowej loterii Superloto. Inwestycja w loterię odbiła się też na wyniku netto.

— Pierwszy kwartał zakończyliśmy na plusie pod względem zysku netto, ale nie publikujemy wyniku — ucina Michał Vepřek, dyrektor finansowy Fortuny.

40 mln EUR Na tyle Fortuna szacuje wartość polskiego rynku zakładów sportowych.

9 zł Taka jest średnia wartość zakładu zawieranego on-line.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZAT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy