Forum w Davos ofiarą omikrona

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 20-12-2021, 13:58

Po raz drugi Światowe Forum Ekonomiczne (WEF), które odbywa się w szwajcarskim Davos zostało „odłożone” w czasie. Wszystko przez nowy wariant koronawirusa, który ponownie pokrzyżował szyki organizatorom, informuje Bloomberg.

fot. Jason Alden, Bloomberg

Spotkanie najważniejszych oficjeli świata, w kontekście ekonomiczno-polityczno-społecznym zaplanowane było na 17-21 stycznia. Wirus omikron i związana z nim niepewność zmusiły do odwołania tego terminu. Spekuluje się, że być może forum zostanie przeniesione na lato.

Obecne warunki pandemii sprawiają, że niezwykle trudno jest zorganizować globalne spotkanie z osobistą obecnością zaproszonych – napisano w komunikacie. Pomimo rygorystycznych protokołów zdrowotnych spotkania, migracja i rozprzestrzenianie się Omikronu i jego wpływ na podróże i mobilność sprawiły, że konieczne było odroczenie imprezy – dodano w oświadczeniu.

Jeszcze w zeszłym tygodniu przedstawiciel WEF wyrażali przekonanie, że mogą być gospodarzem konferencji, biorąc pod uwagę, że Szwajcaria jest otwarta na podróże międzynarodowe i że zapewnione będą regularne testy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane