Czytasz dzięki

Fotograficzny miliarder z Krzemowej Alei

Jonathan Oringer, który założył popularny serwis Shutterstock, umożliwiający kupno i sprzedaż fotografii, został w ostatnim tygodniu pierwszym miliarderem z Krzemowej Alei.

Tak nazywana jest część Nowego Jorku, gdzie działają start-upy z branży internetu i nowych mediów. Shutterstock oferuje około 28 mln licencjonowanych ilustracji i materiałów wideo, które mogą kupować użytkownicy serwisu.

Oringer został miliarderem, bo akcje Shutterstocka osiągnęły rekordowy poziom, a 39-latek posiada 55 proc. udziałów w firmie. Papiery portalu potroiły wartość od momentu wejścia spółki na giełdę w październiku poprzedniego roku.

Jonathan Oringer założył firmę w 2003 r. i startował z 30 tys. własnych fotografii. Obecnie jego firma sprzedaje zdjęcia 750 tys. klientom ze 150 krajów. Fotki są wykorzystywane na stronach internetowych i w materiałach marketingowych.

W zeszłym roku zysk firmy podskoczył o 117 proc. i sięgnął 47,5 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane