Foxconn spodziewa się niższych przychodów w biężącym kwartale

ARŻ
opublikowano: 12-11-2021, 08:30

Tajwański Foxconn, który montuje iPhone’y dla Apple’a, odnotował w piątek lepszy niż oczekiwano zysk za trzeci kwartał. Firma zapowiedziała jednak, że jej wyniki za okres od października do grudnia prawdopodobnie będą gorsze niż w ubiegłym roku, pisze Reuters.

Przychody tajwańskiej spółki Foxconn wzrosły w trzecim kwartale o 9 proc. rok do roku, zaś zysk netto o 20 proc. do 36,98 mld TWD (1,33 mld USD). Analitycy oczekiwali, że zysk wyniesie 31,73 mld TWD.

Największy na świecie kontraktowy producent elektroniki przy okazji publikacji wyników kwartalnych podał, że w okresie od października do grudnia przychody z kluczowej branży elektroniki użytkowej prawdopodobnie spadną o ponad 15 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem. Spadek całkowitych przychodów ma znaleźć się w przedziale od 3 do 15 proc.

Foxconn informował w sierpniu, że globalny niedobór chipów ma niewielki wpływ na jego działalność, ale ostrzegł, że wzrost liczby przypadków COVID-19 w Azji może odbić się negatywnie na łańcuchach dostaw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane