France Telecom za deregulacją rynku w 2012 r. - prasa

(Marek Druś)
09-05-2006, 11:48

France Telecom opowiedziało się za całkowitą deregulacją rynku usług telekomunikacyjnych w Unii Europejskiej w 2012 roku, poinformował Les Echos. Chciałoby, aby rynek detaliczny został uwolniony już w 2007 roku.

France Telecom opowiedziało się za całkowitą deregulacją rynku usług telekomunikacyjnych w Unii Europejskiej w 2012 roku, poinformował Les Echos. Chciałoby, aby rynek detaliczny został uwolniony już w 2007 roku.

Francuski koncern odpowiedział na pytanie Komisji Europejskiej, która prowadzi obecnie konsultacje dotyczące sektora telekomunikacyjnego. Według Les Echos, France Telecom opowiedział się za zakończeniem regulacji taryf rynku detalicznego już w 2007 roku. W kolejnym miałaby nastąpić dalsza deregulacja, a całkowita w 2012 r. Francuska spółka poskarżyła się na rosnącą konkurencję amerykańskich firm, m.in. Microsoftu, Google, Yahoo i Skype, które – jak podkreśliła – nie podlegają żadnym regulacjom w Europie.

MD, AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / France Telecom za deregulacją rynku w 2012 r. - prasa