Francja chce ścigać przestępców podatkowych w ramach struktury UE

DI, IAR
opublikowano: 11-11-2007, 08:22

Francja opowiada się za wprowadzeniem w Unii Europejskiej wspólnego systemu ścigania przestępców podatkowych.

Takie kroki Paryż ma zaproponować w lipcu 2008 roku, kiedy to Francja przejmie na pół roku, przewodnictwo w Unii. Eurofisc ma być biurem zbliżonym w swojej strukturze do Europolu - policji europejskiej dysponującej danymi z całej Unii. Tym razem chodzi o podatki- przede wszystkim o VAT. O

d początku lat 90. narasta zjawisko nadużywania luk w europejskim prawie finansowym. Przedsiębiorstwa nagminnie wykorzystują istniejącą sytuacje, aby w przypadku nagłego przemieszczania się z państwa do państwa, nigdzie w Unii nie płacić podatku VAT. Straty wynikające z takiego procederu ocenia się na kilkadziesiąt miliardów euro. Tego typu oszustwa podatkowe mnożą się dzięki istnieniu internetu i rynku sprzedaży w sieci.

Francja zaostrzyła już swoje przepisy- znacznie wzrosły kary za wprowadzanie w błąd fiskusa przy użyciu zasłony dotyczącej lokalizacji kwatery głównej przedsiębiorstwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, IAR

Polecane