Francja: minister gospodarki naraził się pracownikom

Chciał dobrze, a wyszło jak zwykle. Emmanuel Macron, 36-letni francuski minister gospodarki wywołał oburzenie określając pracownice jednego z zakładów jako „niepiśmienne”.

Zobacz więcej

Emmanuel Macron youtube

W niedawnym wywiadzie radiowym Macron, który wcześniej pracował w  banku inwestycyjnym Rothschild, opisywał trudny los kobiet pracujących w jednym z borykających się z problemami zakładów.

- W tej firmie większość pracowników to kobiety. Wiele z nich jest niepiśmiennych. Wielu z nich powiedziano: Nie masz przyszłości w tym miejscu. Musisz jechać pracować 50-60 kilometrów stąd. Te kobiety nie mają praw jazdy. Co można im powiedzieć – powiedział minister gospodarki.
 
Za tą wypowiedź stał się celem ataków zarówno z lewej, jak i prawej strony sceny politycznej.

Jean Marc Detivelle, lider związków zawodowych Force Ouvrière powiedział, że słowa ministra „to obraza w czystej postaci”. Marc Le Fur, centroprawicowy deputowany z partii UMP zaapelował natomiast do premiera, aby „wysłał pana Macrona z powrotem do Rothschilda”.
 
Macron zaczął się kajać.

- Moje najszczersze przeprosiny dla pracowników, których mogłem urazić tym komentarzem, za który nigdy nie będę mógł dość przepraszać – napisał.
 
To kolejna wpadka socjalistycznej ekipy rządzącej Francją. Zaledwie kilka tygodni wcześniej głośno było o tym, że coraz bardziej niepopularny prezydent François Hollande określał biednych mianem „bezzębnych”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.fr

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Francja: minister gospodarki naraził się pracownikom