Francuska Axa podwoi liczbę klientów w Italii

RB
opublikowano: 26-03-2007, 00:00

Siedem lat poszukiwań, wreszcie się udało. Włoski Monte dei Paschi ma inwestora.

Siedem lat poszukiwań, wreszcie się udało. Włoski Monte dei Paschi ma inwestora.

Francuska Axa, druga co do wielkości firma ubezpieczeniowa w Europie, kupi za 1,5 mld USD 50 proc. udziałów Monte dei Paschi, należących do włoskiego asekuratora Montepaschi Vita's. Dzięki temu zwiększy o 1,8 mln liczbę klientów w Italii. Transakcja pomoże zdobyć kolejnych — włoska firma jest obecna również w Irlandii.

Axa zdobędzie wreszcie dominującą pozycję na włoskim rynku ubezpieczeń. Korzyści spodziewa się też Montepaschi Vita's.

— Połączenie sił z Axą otworzy nam drogę do inwestycji poza granicami Włoch — mówi Giuseppe Mussari, szef Monte dei Paschi.

Finał transakcji planowany jest na trzeci kwartał. Obecne włoskie oddziały francuskiej firmy zachowają niezależność, ale mają też sprzedawać produkty ubezpieczeniowe Monte dei Paschi.

Francuzi mają we Wło- szech 1,6 mln klientów, od których zebrali w 2006 r. 2 mld EUR składek. Lwia część pochodzi z Lombardii, najbogatszej części Włoch.

Monte dei Paschi już siedem lat szukało sposobu na wzmocnienie pozycji w kraju. Jego udziały rynkowe zostały mocno uszczuplone przez konkurencję, która znacznie wcześniej rozpoczęła współpracę z zagranicznymi firmami. Włoska firma jest kolejnym nabytkiem Axy. Rok temu w jej posiadanie trafił Winterthur.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy