Francuski rząd podniesie prognozę PKB

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 14-09-2020, 10:11

W nadchodzących dniach, francuski rząd ma przedstawić zweryfikowaną w górę prognozę PKB na bieżący rok. Korekta wynikać ma m.in. z wyższych niż oczekiwano wydatków konsumentów po okresie lockdownu gospodarki.

W kolejnych dniach będzie możliwa weryfikacja aktualnej prognozy, zakładające 11-proc. recesję. Nadal to będzie wysoka liczba, ale mniejsza niż 11 proc. – stwierdził Bruno Le Maire, minister finansów.

Bruno Le Maire
fot. Bloomberg

Dodał, że gospodarka stopniowo się odradza i choć szok związany z pandemią i zamknięciem był bezprecedensowy w historii  sprawy raczej idą w dobrym kierunku.

Tymczasem w ubiegłym tygodniu, Narodowa Agencja Statystyczna (Insee) potwierdziła swoją wcześniejszą projekcję zakładającą skurczenie się francuskiej gospodarki o 9 proc. w 2020 r. Podkreśliła, że aktywność gospodarcza wynosiła w sierpniu około 95 proc. w porównaniu z tą sprzed wybuchu pandemii koronawirusa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane