Francuzi domagają się odszkodowania

Grzegorz Zięba
opublikowano: 09-04-2004, 00:00

Handlowa sieć wniosła do sądu sprawę przeciwko miastu. Poszło o grunt, na którym miała wybudować hipermarket.

Francuska sieć Carrefour Polska, jeden z największych operatorów handlowych w Polsce, złożyła do Sądu Rejonowego w Rzeszowie wniosek o odszkodowanie. Inwestor żąda od miasta 9,5 mln zł za zerwanie umowy, dzięki której miała wybudować hipermarket.

— Nasi prawnicy przygotowują się do odparcia zarzutów — twierdzi Marcin Stopa, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Carrefour starał się o wybudowanie hipermarketu od 1998 r. Zaczął od zakupu 7-hektarowej działki. Miasto zaproponowało zamianę tej nieruchomości na sąsiednią, bo część terenów plan zagospodarowania zaliczał do obszarów zielonych. Carrefour zapłacił 6,5 mln zł, wynikające z różnicy w wycenie obu nieruchomości, ale nowej działki nie otrzymał. Procedury przeciągnęły się aż do 2002 r. Wybrano wówczas nową radę miasta, która sprzeciwiła się planom inwestycyjnym Francuzów.

— W pobliżu, gdzie miał powstać ten obiekt, powstały hipermarkety Leclerc i Tesco. Radni obawiają się, że następny wpłynie negatywnie na układ komunikacyjny — mówi rzecznik.

To oficjalna wersja. Nieoficjalnie wiadomo, że o blokadzie zadecydowały protesty lokalnych kupców. Wprawdzie miasto zwróciło pieniądze spółce, ale ta zagroziła, że zażąda odszkodowania za poniesione straty. Przez rok, mimo nacisków władz miasta, radni nie zgodzili się na zmianę stanowiska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Zięba

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu