Francuzi stawiają na nieruchomości

IAR
17-10-2008, 20:14

Mimo kryzysu Francuzi nie rezygnują z  kupowania nowych mieszkań, widząc w tym lokatę kapitału.

Jak wynika z badania opinii publicznej przeprowadzonego przez ośrodek LH2, 68 proc. ankietowanych uważa za swój cel kupno mieszkania będącego lokatą, a 61 proc. wierzy, że jest to pewniejsze rozwiązanie niż te, które proponują banki. Tylko 1/4 Francuzów woli swoje pieniądze powierzać bankom.

Takie nastroje są odzwierciedleniem sytuacji na rynkach finansowych i kłopotom, przed jakimi stoją banki, które muszą korzystać z potężnych zastrzyków pieniężnych ze skarbu państwa.

Takie tendencje charakterystyczne są przede wszystkim dla przedstawicieli kadr zarządzania.

Osoby w starszym wieku wykazują się większą nieufnością zarówno do inwestowania w nieruchomości, jak i do inwestycji bankowych, chociaż dla nich domy są zdecydowanie pewniejszym miejscem lokowania pieniędzy.

Francuzi w dalszym ciągu wolą kupować domy (67 proc.) niż mieszkania (29 proc.) - ta proporcja dotyczy niemal całej Francji poza regionem paryskim, co związane jest ze specyfiką miasta, gdzie bardziej przystępny cenowo jest nawet spory apartament niż dom.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Francuzi stawiają na nieruchomości