Frans Maas zbuduje kolejny magazyn

Marlena Gałczyńska
29-07-2004, 00:00

Frans Maas Polska wybuduje centrum logistyczne pod Wrocławiem, bo na Dolnym Śląsku pojawią się nowi inwestorzy.

Dolny Śląsk zajmuje ważne miejsce w strategii rozwoju Frans Maas — spółki działającej w branży logistyczno-spedycyjnej. Rynek logistyczny tego regionu stale się powiększa, więc firma oczekuje w najbliższym okresie wzrostu liczby liczby zamówień na swoje usługi.

Tajemnica

W najbliższych planach inwestycyjnych Frans Maas Polska znajduje się budowa nowego magazynu pod Wrocławiem, o powierzchni minimum 10-20 tys. mkw. Zarząd spółki przewiduje, że znalazłoby tam zatrudnienie 50-60 osób. Konkretna lokalizacja nie została jeszcze wybrana, chociaż wiadomo, że firma prowadzi rozmowy z kilkoma gminami.

— Rozpoczęcie inwestycji tak naprawdę zależy od ostatecznych decyzji naszych klientów. Firmy z innych krajów Europy, korzystające tam z naszych usług, a jeszcze nieobecne w Polsce, przymierzają się do inwestycji na Śląsku. Będziemy więc podążać za nimi — mówi Krzysztof Trześniewski, prezes Frans Maas Polska.

Magazyn będzie obsługiwać klientów zarówno w zakresie składowania, jak i szeroko pojętej obsługi logistycznej. Spółka nie ujawnia wartości planowanej inwestycji.

— Nasze wstępne szacunki co do wartości inwestycji prawdopodobnie się zwiększą. Przynajmniej takie sygnały docierają do mnie od naszych klientów, a to zgodnie z ich potrzebami projekt będzie ostatecznie realizowany.

Infrastruktura

Nowy terminal będzie wyposażony w nowoczesny sprzęt do wydajnej obsługi towarów i będzie zapewniał ich pełne bezpieczeństwo. Oprócz standardowej obsługi, firma zamierza także świadczyć usługi dodatkowe związane m.in. z konfekcjonowaniem, przepakowywaniem i etykietowaniem. Jak wszystkie magazyny Frans Maas w Europie, a jest ich obecnie ponad 200, także i ten pracował będzie w oparciu o korporacyjny system komputerowy umożliwiający prowadzenie w czasie rzeczywistym rejestru stanów magazynowych, ewidencji wysyłek, przyjęć magazynowych i sporządzanie raportów okresowych dla klienta. Możliwe jest także śledzenie ruchu przesyłek w całej Europie. Klienci mają możliwość elektronicznej wymiany danych z systemem informatycznym Frans Maas.

— Magazyn pod Wrocławiem wyposażony będzie tak jak inne nasze obiekty tego typu. Jedynym novum będzie niedawno wprowadzony kompleksowy system informatyczny CRM. Zapewni on bardziej spójną wiedzę każdemu z naszych pracowników o specyficznych wymaganiach klientów i sposobach obsługi ich towarów — przekonuje Krzysztof Trześniewski.

Frans Maas Polska dysponuje już siecią dużych powierzchni magazynowych o wysokim standardzie w Teresinie koło Warszawy, Warszawie, Mysłowicach, Mosinie koło Poznania i Gdańsku. Ich łączna powierzchnia wynosi ponad 50 tys. mkw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marlena Gałczyńska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Frans Maas zbuduje kolejny magazyn