Frosta buduje zakład

Rybny przetwórca zwiększy moce o połowę. Chwali się wzrostem w kraju i eksportem.

W maju przyszłego roku zakończy się budowa nowej hali produkcyjnej Frosty w Bydgoszczy. Producent mrożonych ryb, warzyw i dań gotowych powiększy też magazyny. Dzięki temu jego moce produkcyjne wzrosną o 50 proc., a pracę znajdzie 80 osób.

— Od początku działalności w Polsce ponad 20-krotnie zwiększyliśmy produkcję, a asortyment cały czas poszerzamy. Rośnie sprzedaż w kraju i na rynki europejskie — mówi Paweł Wojciechowski, dyrektorhandlowy Frosty na Polskę i Europę Centralną. W nowym zakładzie produkowane będą ryby z sosami i warzywami.

Zeszłoroczne przychody spółki wyniosły 500 mln zł, czyli o ponad 28 proc. więcej niż w 2014 r., a na czysto zarobiła prawie 28 mln zł, o 6,8 proc. więcej. Frosta jest w Bydgoszczy od 1999 r., gdzie zatrudnia 700 osób. E ksportuje m.in. do Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michalina Szczepańska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Frosta buduje zakład