FSE Kontakt zwoła NWZA na 2 listopada

Dominika Malik
opublikowano: 23-10-2001, 00:00

Zarząd Fabryki Sprzętu Elektrotechnicznego Kontakt z Czechowic-Dziedzic, produkującej sprzęt elektroinstalacyjny, zamierza zwołać na 2 listopada NWZA. Akcjonariusze mają na nim przede wszystkim uchwalić zmiany w statucie spółki. Będą one polegać na dostosowaniu statutu do kodeksu spółek handlowych. Również ze zmiany kodeksu handlowego wynika konieczność zatwierdzenia podwyższenia kapitału zakładowego firmy z blisko 1,5 mln zł do ponad 1,8 mln zł, co miało miejsce w 1998 r., w drodze emisji obligacji zamiennych. Obecnie kapitał zakładowy spółki dzieli się na 712 tys. akcji serii A o wartości nominalnej 2,07 zł każda. Jeśli akcjonariusze wyrażą zgodę, będzie się on dzielił dodatkowo na 180 tys. akcji serii B, z których wartość nominalna każdej wyniesie 2,07 zł.

Akcjonariusze mają podjąć także uchwałę w sprawie wydzielenia i zbycia części gruntu fabrycznego spółki, położonego przy ul. Bestwińskiej. Firma zamierza sfinalizować restrukturyzację majątkową, która zapoczątkowana została na przełomie lat 1999 i 2000. Powierzchnię terenów fabrycznych zmniejszono z 13-14 ha do około 9 ha.

— Niewielkie działki, o łącznej powierzchni 3-4 arów, chcemy sprzedać firmom, które działają na naszych dawnych gruntach fabrycznych — wyjaśnia Andrzej Chojnacki, prezes Kontaktu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Malik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu