FSO będzie produkować chevrolety aveo i lacetti - prasa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-01-2006, 07:56

Żerańska FSO przygotowuje się do montażu chevroletów - dowiedziała się nieoficjalnie "Rzeczpospolita". Pilotażowe wytwarzanie aut aveo i lacetti ma rozpocząć się wiosną, a seryjna produkcja ruszy przed końcem roku. Wybrane do produkcji modele mają wiele wspólnych elementów z produkowanym obecnie na Żeraniu lanosem T-100 oraz nowym lanosem T-150 wytwarzanym na Ukrainie.

Żerańska FSO przygotowuje się do montażu chevroletów - dowiedziała się nieoficjalnie "Rzeczpospolita". Pilotażowe wytwarzanie aut aveo i lacetti ma rozpocząć się wiosną, a seryjna produkcja ruszy przed końcem roku. Wybrane do produkcji modele mają wiele wspólnych elementów z produkowanym obecnie na Żeraniu lanosem T-100 oraz nowym lanosem T-150 wytwarzanym na Ukrainie.

Produkcję lanosa pod nazwą handlową chevrolet rozpoczęto w ubiegłym roku w zakładach AwtoZAZ, które od pół roku są także właścicielem FSO. To ukraińskie przedsiębiorstwo od grudnia montuje egzemplarze modelu lanos T-150, które zwolnione są z cła i trafiają z Ukrainy na rynek rosyjski jako chevrolet lanos.

- Możemy tylko zgadywać, bo oficjalnie niczego nie powiedziano. Wiem jednak,  ze obecny model lanosa w tym roku umrze śmiercią naturalną - twierdzi Krzysztof Rozenberg, prezes należącej do FSO spółki ZS Dongwon z Kożuchowa, wytwarzającej układy wydechowe oraz belki wzmacniające do karoserii.

Absolutne milczenie na temat planowanej produkcji chevroletów na Żeraniu zachowuje Janusz Woźniak, prezes FSO. - Nie udzielamy żadnych informacji na temat tej sprawy. Gdy przyjdzie czas zorganizujemy spotkanie dla dziennikarzy i wszystko opowiemy - powiedział prezes Woźniak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane