Czytasz dzięki

"FT": Niemcy po wyborach w politycznym chaosie

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-09-2005, 09:22

Niemcy popadły w polityczny chaos po niedzielnych wyborach, zakończonych bez zdecydowanego zwycięstwa pisze poniedziałkowy brytyjski "Financial Times".

Niemcy popadły w polityczny chaos po niedzielnych wyborach, zakończonych bez zdecydowanego zwycięstwa pisze poniedziałkowy brytyjski "Financial Times".

    "Ten rezultat jest bezprecedensowy w powojennej historii niemieckiej i zaskakujący dla Merkel, która nastawiała się na łatwe zwycięstwo" - pisze brytyjski dziennik.

     Jak dodaje gazeta, kontrastuje z tym wynik uzyskany przez ugrupowanie obecnego kanclerza Gerharda Schroedera, który według wcześniejszych sondaży, po niedzielnych wyborach "miał być bez pracy".

     "Merkel prawdopodobnie zostanie kanclerzem, choć przyjdzie jej rządzić z rywalem - SPD, w pierwszej wielkiej koalicji od 1966 r." - pisze "FT".

      Jak podkreśla dziennik - ekonomiści uważają, że taka koalicja utrudni przyjęcie strukturalnych reform, koniecznych do pokonania ekonomicznej stagnacji i zredukowania bezrobocia.   Zdaniem "FT", "ten niejasny rezultat" spowoduje też konsternację poza granicami Niemiec. "Anglia miała nadzieję, że większość uzyskana przez Merkel popchnie do przodu ekonomiczne reformy; USA - że umożliwi poprawę stosunków między Waszyngtonem a Berlinem" - dodaje dziennik.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane