FTI Profit wchodzi na parkiet

opublikowano: 02-04-2018, 22:00

Inwestorzy, którzy nie mają dość huśtawki na GetBacku, będą mogli włożyć do portfela kolejną spółkę windykacyjną.

3 kwietnia na New- Connect zadebiutuje FTI Profit, specjalizujący się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami. Będzie już piętnastą spółką z branży na głównym i małym parkiecie warszawskiej giełdy. Zgodnie z dokumentem informacyjnym spółka posiada obecnie sześć portfeli wierzytelności o łącznej wartości nominalnej 15 mln zł. W ich skład wchodzą głównie długi z tytułu zaległych opłat w środkach komunikacji oraz niespłacone pożyczki i kredyty bankowe.

Zobacz więcej

Fot. Borys Skrzyński

W ubiegłym roku FTI Profit miało 2,8 mln zł przychodów (prawie osiem razy więcej niż rok wcześniej) i 0,5 mln zł zysku netto. Debiutu nie poprzedzała emisja. FTI Profit działa na rynku od 2015 r. Jest osobowo i kapitałowo powiązane ze spółką Minos, która jest autoryzowanym doradcą na NewConnect i Catalyst. Minos ma 9,4 proc. akcji FTI Profit, znaczącymi akcjonariuszami są też partner zarządzający Minosa Wojciech Ryguła (jednocześnie wiceprezes FTI) i jego prezes Bogdan Dzimira. Akcjonariuszem obu spółek jest Ryszard Wasilewski, ojciec prezesa FTI Łukasza. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / FTI Profit wchodzi na parkiet