Fundusz dnia: Pioneer Zrównoważony

Anna Borys
11-05-2009, 10:44

Nowy produkt na nowy dzień: dziś Pioneer Zrównoważony, czyli fundusz dla osób szukających zrównoważonych zysków.

Fundusz jest weteranem krajowego rynku kapitałowego. To jest pierwszy produkt, który TFI zaoferowało w Polsce. Działa od 28 lipca 1992 r. Początkowo nosił nazwę Pioneer Pierwszy Polski Fundusz Powierniczy, następnie Pioneer Pierwszy Polski Otwarty Fundusz Inwestycyjny, a obecnie – Pioneer Zrównoważony Fundusz Inwestycyjny Otwarty. Tym samym łatwo się domyślić, że jest to jeden z produktów o największych aktywach.

Produkt, zarządzany przez Sebastiana Bogusławskiego, inwestuje zarówno w akcje, jak i obligacje. Cele jest maksymalne wykorzystanie bieżącej sytuacji na rynku. Zatem proporcje między częścią akcyjną a dłużą zmieniają się dynamicznie. Są jednak pewne ograniczenia. Fundusz nie może mieć więcej niż 70 proc. aktywów w akcjach, a udział lokat bankowych musi być mniejszy niż 33 proc. Minimalna pierwsza wpłata do funduszu to 500 zł, każda kolejna to 100 zł.

Zobacz więcej na specjalnej stronie funduszu!

Porównaj kredyty hipoteczne, samochodowe i gotówkowe oraz karty kredytowe i lokaty bankowe na stronach doradca.pb.pl!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Borys

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fundusz dnia: Pioneer Zrównoważony