Fundusz dnia: Quercus Bałkany i Turcja

Anna Borys
opublikowano: 19-06-2009, 21:33

Egzotyczne parkiety w zasięgu inwestora znad Wisły? Czemu nie - dziś przedstawiamy

Fundusz oferuje dostęp do bardziej egzotycznych rynków wschodnich. Działa na wybranych parkietach Półwyspu Bałkańskiego. Najwięcej aktywów zainwestowane jest w Turcji, Grecji, Rumunii i Bułgarii. Rynki te oferują w długoterminowym horyzoncie duży potencjał wzrostu ze względu na dynamiczny rozwój gospodarczy Turcji i państw Półwyspu Bałkańskiego oraz kontynuację procesów konwergencji. Chodzi o procesy finansowe, które następują przed wejściem do struktur Unii Europejskiej. Jest to głównie związane ze spadkiem ryzyka inwestycyjnego.
Część portfela może być również inwestowane w akcje spółek notowanych na innych rynkach zagranicznych, w tym parkietach Nowej Europy.

Produkt przeznaczony jest dla długoterminowych inwestycji, najlepiej co najmniej 3-letnich. Jest to związane z bardzo wysokim poziomem ryzyka inwestycyjnego. Wynagrodzenie za zarządzanie składa się z dwóch części. Pierwsza, stała, w wysokości nie wyższej niż 3,3 proc. w skali roku. Druga część zależy od stopy zwrotu z produktu. Wynosi ona nie więcej niż 20 proc. wzrostu ponad stopę odniesienia równą zmianie wartości indeksu 50 proc. ISE (Turcja), 30 proc. ATX (Austria), 15 proc. BET (Rumunia), 5 proc. Sofix (Bułgaria).

Zobacz więcej na stronie funduszu!

Nie zapomnij wejść na doradca.pl!


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Borys

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fundusze / Fundusz dnia: Quercus Bałkany i Turcja