Fundusz hedgingowy wart „prawie nic” przez ropę

aktualizacja: 17-07-2017, 08:32

Inwestorzy funduszu z Houston chcą przejąć nad nim kontrolę po tym jak jego wartość spadła z ponad 2 mld USD do niemal zera, donosi Reuters powołując się na publikację The Wall Street Journal.

Chodzi o fundusz EnerVest Ltd., którego inwestorami były duże, znane podmioty, m.in. bank Wells Fargo, fundacje charytatywne czy fundusze emerytalne, m.in. Orange County Employees Retirement System. Specjalizował się w inwestycjach w sektorze energii. Zaczął to robić w 2013 roku, kiedy ropa notowana była po ok. 90 USD za baryłkę. W piątek kurs baryłki ropy WTI wynosił 46,54 USD.

Ropa naftowa
Zobacz więcej

Ropa naftowa

Bloomberg

- Nie jesteśmy dumni z osiągniętych wyników – przyznał w rozmowie z WSJ John Walker, współzałożyciel funduszu i jego prezes.

Tylko siedem funduszy wartości powyżej 1 mld USD straciło pieniądze inwestorów, podkreśla Reuters powołując się na dane Cambridge Associates.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Fundusz hedgingowy wart „prawie nic” przez ropę