Fundusz kupił prawa do 115 piosenek gwiazdy Fleetwood Mac

opublikowano: 09-08-2021, 17:56

Hipgnosis odkupił od Christine McVie prawa do katalogu 115 piosenek, które napisała będąc w zespole Fleetwood Mac, informuje The Guardian.

Wartości transakcji nie ujawniono. Hipgnosis ujawnił, że udział McVie w tantiemach z katalogu jej piosenek wynosił 1,7 mln USD w ubiegłym roku. Pięć, które wygenerowały aż 81 proc. wpływów, to „Don’t Stop”, „Everywhere”, „You Make Loving Fun”, „Songbird” i „Little Lies”.

W styczniu Hipgnosis przejął katalog 161 utworów napisanych przez Lindsey’a Buckinghama, gitarzystę Fleetwood Mac. Fundusz z Londynu pochwalił się, że ma obecnie prawa do 48 z 68 piosenek z albumów zespołu, które odniosły największy sukces.

Hipgnosis wydał już ponad 2 mld USD na zakup praw do piosenek znanych artystów, m.in. Beyoncé i Neila Younga. Łącznie ma praw do 138 katalogów piosenek. Spółka pozwala inwestorom zarabiać na tantiemach w okresie rosnącej popularności muzycznych serwisów streamingowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Guardian

Polecane