Fundusz kupuje serwis aukcyjny

KL
05-05-2010, 00:00

Notowany na NewConnect fundusz Black Pearl Capital kupił udziały w spółce Welmory.

Notowany na NewConnect fundusz Black Pearl Capital kupił udziały w spółce Welmory.

Black Pearl Capital (BPC), fundusz typu private equity oraz Runicom — fundusz specjalizujący się w inwestycjach w spółki z branży IT — mają razem 8,57 proc. udziałów w spółce Welmory Limited, zajmującą się obsługą portali aukcyjnych. W Polsce serwis spółki działa pod adresem www.za10groszy.pl. Łącznie prowadzi ona 3 portale, m.in. w Wielkiej Brytanii, na Węgrzech oraz w Polsce. Kwota inwestycji obu funduszy sięgnęła 1,5 mln zł.

— Welmory w zeszłym roku miało 6 mln zł przychodów i ponad 750 tys. zł zysku netto. W tym roku planuje osiągnięcie 10 mln zł przychodów i zysk netto ponad 2 mln zł — mówi Jacek Woźniakowski, prezes Black Pearl Capital.

Dodaje, że fundusze traktują inwestycję jako długoterminową. Jeszcze w tym roku Welmory chce wejść na NewConnect. Planowana jest emisja akcji, z której spółka zamierza pozyskać od 1 do 2 mln zł.

Jacek Woźniakowski zapowiada, że Black Pearl Capital już pracuje nad kolejnymi pięcioma projektami. Najpierw jednak chce sfinalizować własne połączenie z innymi spółkami z grupy Totmes — Totmes Fund i BIO-MED Capital.

— Chcemy zakończyć tę transakcję do połowy roku. To obecnie nasz priorytet. Potem skupimy się na kolejnych inwestycjach — mówi prezes BPC.

Po połączeniu w portfelu BPC będzie około 20 spółek. Fundusz obecnie wycenia te aktywa na ponad 40 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fundusz kupuje serwis aukcyjny