Fundusz na New Connect

KSA
opublikowano: 18-03-2008, 00:00

Privilege Capital Management poprosi w ofercie prywatnej o 5 mln zł. Wcześniej z pre-IPO zdobędzie 8 mln zł.

Privilege Capital Management poprosi w ofercie prywatnej o 5 mln zł. Wcześniej z pre-IPO zdobędzie 8 mln zł.

Notowany już na alternatywnym rynku Wrocławski Dom Maklerski zamierza wprowadzić na New Connect spółkę zależną. Privilege Capital Management (PCM) to fundusz typu private equity. Do końca marca jego portfel będzie się składać z czterech firm: Centrum Funduszy Inwestycyjnych freeFUND (zajmującego się internetową dystrybucją jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych), firmy doradztwa finansowego Doradcy24, spółki Ekoexport, która zajmuje się uzyskiwaniem i sprzedażą tzw. mikrosfer używanych m.in. w budownictwie, oraz działającego w branży budowlano-konstrukcyjnej Sobetu.

Na III kwartał PCM zaplanował ofertę prywatną wartości 5 mln zł. Wcześniej, jeszcze w II kwartale, zamierza sprzedać część akcji w pre-IPO. Liczy na 8 mln zł, które wyda na rozbudowę portfela inwestycyjnego.

— To nam pozwoli zwiększyć wielkość kapitałów własnych do 20 mln zł. Zagospodarujemy je, budując zdywersyfikowany portfel inwestycji o wartości od 0,5 do 2 mln zł każda — mówi Adrian Dzielnicki, prezes PCM.

Dodaje, że fundusz interesuje się firmami z Polski, Ukrainy, Bałkanów i państw nadbałty- ckich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu