Fundusz przejmuje sieć Lux-Medu

ET
opublikowano: 05-07-2007, 00:00

Medyczna firma ma nowego właściciela. Kupił ją fundusz private equity Mid Europa Partners.

Medyczna firma ma nowego właściciela. Kupił ją fundusz private equity Mid Europa Partners.

Podczas gdy nad publiczną służbą zdrowia zawisły czarne chmury, perspektywy dla usług prywatnych są jak najbardziej pomyślne.

„Dostrzegliśmy znaczne i długofalowe możliwości wzrostu prywatnej opieki medycznej w Polsce” — tak fundusz Mid Europa Partners uzasadnia decyzję o przejęciu 100 proc. udziałów w sieci Lux-Med.

Dotychczasowy właściciel, konsorcjum z Cornerston Partners na czele, po pięciu latach wycofał się z biznesu. W tym czasie Lux-Med otworzył dziesięć własnych przychodni i przejął cztery przyzakładowe. Ma obecnie 198 tys. pacjentów, którzy wykupili abonament na własną rękę lub, co zdarza się zdecydowanie częściej, zrobił to dla nich pracodawca.

Lux-Med jest drugą co do wielkości siecią prywatnych przychodni w Polsce. W I kwartale tego roku jego sprzedaż wyniosła 30,8 mln zł i była o 38 proc. wyższa niż w 2006 r.

Nowy właściciel Lux-Medu zapowiada dalszy rozwój, również poprzez przejęcia.

Mid Europa Partners działa w 13 krajach naszej części Europy w różnych branżach, w tym również w Polsce (sieć telewizji kablowej Aster). Lux-Med jest pierwszą inwestycją funduszu w branży medycznej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu