Fundusz wspiera innowatorów unijnymi pieniędzmi

PAP, DI
opublikowano: 12-11-2012, 00:00

Nawet 200 tys. EUR mogą otrzymać przedsiębiorcy na założenie własnej firmy z funduszu InnoFund.

30 projektów z całej Polski może liczyć na wsparcie z funduszu InnoFund, który powstał w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania (WSIiZ) w Rzeszowie. InnoFund jest funduszem zalążkowym, oferuje kapitał na realizację innowacyjnych przedsięwzięć. Jego budżet wynosi 5,6 mln zł; pieniądze pochodzą z unijnego programu Innowacyjna Gospodarka.

Na wsparcie ekspertów liczyć może 30 projektów biznesowych. Dziesięć najlepszych zostanie dodatkowo dofinansowanychkapitałem zalążkowym — w maksymalnej wysokości 200 tys. EUR (ok. 860 tys. zł).

— Taką kwotę będą mogły uzyskać z funduszu ciekawe przedsięwzięcia, które grupa ekspertów uzna nie tylko za innowacyjne, ale również w przyszłości przynoszące zysk. Zapewniamy kompleksowe doradztwo już na etapie przygotowania biznesplanu — mówi rzeczniczka prasowa WSIiZ Urszula Pasieczna. Oferta funduszu skierowana jest do osób z całej Polski, mogą to być m.in. pracownicy sektora IT, studenci czy naukowcy.

Szczególnie poszukiwane są innowacyjne rozwiązania w branżach: technologii informacyjno-telekomunikacyjnej, mechatronice i elektronice,biotechnologii, ochronie środowiska, odnawialnych źródłach energii oraz medycynie i farmakologii. Fundusz dotychczas zainwestował w utworzenie dwóch firm, które wspólnie z pomysłodawcami rozwija na rynku.

Jedną z nich jest spółka Fotomapy, która wykonuje ortofotomapy i modele przestrzenne. Jako jedyna firma w Polsce wykorzystuje do wykonywania zdjęć małe samoloty bezpilotowe, których praca jest zautomatyzowana. Druga spółka, która otrzymała dofinansowanie z funduszu, wytwarza pneumatyczne zeskoki lekkoatletyczne oparte na technologii Air Jump System — taka też jest nazwa tej firmy. Zeskoki te wykorzystywane są do skoków wzwyż i o tyczce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Fundusz wspiera innowatorów unijnymi pieniędzmi