Fundusze hedgingowe oczekują 150 USD za baryłkę ropy

opublikowano: 14-08-2018, 18:39

Niektóre fundusze hedgingowe, m.in. Andurand Capital i  Westbeck Capital oczekują, że cena ropy wzrośnie do 150 USD za baryłkę, pisze Reuters.

Jako główny powód spodziewanego dwukrotnego wzrostu ceny ropy  w porównaniu z obecnym poziomem jej notowań wskazują sankcje nałożone przez USA na sektor naftowy Iranu, które mają zacząć obowiązywać w listopadzie.

- Nasze zdanie jest takie, że do 4 listopada stracimy między 1,3 a 1,4 mln baryłek wydobycia dziennie. To bardzo dużo. Opiera się to na założeniu, że USA pozwolą na kilka tymczasowych wyjątków. Ostatecznie możemy zobaczyć stratę produkcji z Iranu przekraczającą 2 mln baryłek dziennie – powiedział Jean-Louis Le Mee, szef Westbeck w Londynie. 

Pierre Andurand z Andurand Commodities wskazuje, że niewykorzystane moce produkcyjne OPEC są obecnie najniższe w historii.

- To będzie prawdziwym problemem – powiedział, przewidując wzrost ceny ropy do 150 USD w ciągu dwóch najbliższych lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu