Fundusze nie oddały akcji

opublikowano: 05-03-2018, 22:00

Zarządzający kilkoma funduszami nie przystali na propozycję wzywających na AAT Holding i Tarczyńskiego.

Sprzedaż niepłynnych akcji w wezwaniu to dla OFE i innych funduszy często jedyna okazja, by bezboleśnie pozbyć się pakietu. Na dodatek ceny oferowane przez wzywających na AAT Holding (producent m.in. systemów ochrony przeciwpożarowej i alarmowych) oraz Tarczyńskiego (producent wędlin) były wyższe niż w ostatnim czasie na rynku wtórnym. Zarządzający twardo jednak obstawali, że propozycja nie odzwierciedla wartości godziwej i część z nich nie zdecydowała się na wyjście z inwestycji.

Zobacz więcej

Fot. Krystian Maj

Rezultat to fiasko wezwań. EJT Investment kupił tylko 1,51 mln akcji (wezwanie opiewało na 6 mln walorów), a Polon- -Alfa kupił tylko 426 tys. akcji AAT Holding (wzywano na 2,4 mln). W przypadku Tarczyńskiego proponowana cena była dwukrotnie podnoszona (z 10,5 do 12,6 zł, a następnie do 14 zł), ale dopiero po drugiej podwyżce dwa OFE, obecne w akcjonariacie, zgodziły się na sprzedaż akcji, trzy kolejne — oficjalnie odmówiły. W AAT Holdingu „nie” powiedziały Nationale- -Nederlanden OFE, Aviva OE BZ WBK, Aegon OFE i Familiar Sicav-SIF. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fundusze nie oddały akcji