Fundusze ogłaszają wezwanie na Empik

ONO
opublikowano: 13-03-2012, 09:44

Eastbridge i Penta chcą wycofać akcje NFI Empik Media & Fashion z GPW.

Fundusze chcą skupić wszystkie akcje spółki giełdowej. Proponują w wezwaniu 9,85 zł.  Tymczasem w poniedziałek na zamknięciu sesji akcje wyceniano na 9,35 zł. Dziś po otwarciu kurs błyskawicznie zbliżył się do ceny proponowanej w wezwaniu.

Eastbridge i Penta Investments poinformowały o wiążącej je umowie inwestycyjnej dotyczącej EM&F oraz ogłosiły wspólne wezwanie na zakup pozostałych 40 proc. akcji EM&F, z zamiarem wycofania spółki z Giełdy Papierów Wartościowych.

Zgodnie z zawartym porozumieniem Eastbridge i Penta Investments, jedynym podmiotem, który będzie nabywał akcje w wezwaniu, będzie spółka celowa Xandora Holdings Limited (Xandora), w całości należąca do Penta. Zapisy na sprzedaż akcji będą przyjmowane od 2 kwietnia do 8 maja 2012 r.

- Grupa EM&F w najbliższych latach przechodzić będzie kosztowny proces restrukturyzacji w swojej dywizji mody, zmierzy się też z rosnącą konkurencją na rynku, a jednocześnie wymagane będą dodatkowe inwestycje na dalszy rozwój i wykup partnerów mniejszościowych w operacyjnych spółkach zależnych. Dodatkowo EM&F rozważa kilka inwestycji na rynkach zagranicznych. Braliśmy pod uwagę wiele alternatywnych rozwiązań, w tym innych potencjalnych partnerów finansowych lub sprzedaż wybranych aktywów. Spośród tych scenariuszy Penta zaoferowała najwyższą cenę i jednocześnie jest w stanie, wspólnie z Eastbridge, zapewnić odpowiednie finansowanie dla EM&F, gdyby takie okazało się potrzebne w związku z ww. planami Spółki - ocenia Maciej Dyjas, Prezes Zarządu Eastbridge.


- Uważamy, że inwestycja w EM&F stanowi ciekawe wyzwanie w sektorze handlu detalicznego, który znamy całkiem dobrze. Od jakiegoś czasu poszukiwaliśmy celu inwestycyjnego w Polsce o odpowiednio dużej skali. Grupa EM&F spełnia wiele naszych kryteriów inwestycyjnych i w wypadku tej Spółki nasze podejście do horyzontu inwestycyjnego jest elastyczne. Ponadto będziemy w tej inwestycji wspólnie z Eastbridge - firmą, która stworzyła EM&F, co w powiązaniu z naszym potencjałem finansowym, stanowi dobre fundamenty dla sukcesu tego przedsięwzięcia - mówi Jozef Janov, Dyrektor Inwestycyjny Penta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ONO

Polecane