Fundusze Phare 2002 topnieją w oczach

Monika Niewinowska
13-09-2004, 00:00

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości odwołała wrześniowe terminy przyjmowania wniosków.

O możliwości odwołania kolejnych terminów składania wniosków o dofinansowanie z Funduszu Wsparcia na Doradztwo Phare 2002 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wspominała pod koniec sierpnia („PB” z 30 sierpnia). Informacja ta została potwierdzona. Pieniądze w krajowym programie doradczym już się skończyły. Istnieje prawdopodobieństwo, że budżetu wynoszącego 4 mln EUR nie wystarczy dla tych przedsiębiorców, którzy złożyli wnioski w pierwszym terminie, 30 lipca. Ocenę formalną przeszły projekty na ponad 5 mln EUR.

Nic straconego

Nie oznacza to, że przedsiębiorcy nie mają już możliwości uzyskania wsparcia na korzystanie z takich usług. Środki są jeszcze dostępne w ramach regionalnej części Phare 2002. Lada moment będzie się również można starać o pieniądze z funduszy strukturalnych.

— Wszystko wskazuje na to, że wnioski o wsparcie z funduszy strukturalnych będzie można zacząć składać już na przełomie września i października. Czekamy jeszcze tylko na podpisanie przez Jerzego Hausnera, ministra gospodarki i pracy, rozporządzenia w sprawie trybu składania i wzoru wniosku o dofinansowanie realizacji projektów oraz określenia wzoru umów dofinansowania projektów w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw — mówi Mirosław Marek, prezes PARP.

Minister zapowiedział, że podpisze rozporządzenie 16 września.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Monika Niewinowska

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Fundusze Phare 2002 topnieją w oczach