Fundusze powracają do kupowania miedzi

Polska Agencja Prasowa SA
04-07-2006, 10:38

Miedź drożeje we wtorek na giełdach w Londynie i Szanghaju, a na rynku widać coraz większą aktywność funduszy inwestycyjnych, które spodziewają się dalszej zwyżki cen metalu - podają maklerzy.

Miedź drożeje we wtorek na giełdach w Londynie i Szanghaju, a na rynku widać coraz większą aktywność funduszy inwestycyjnych, które spodziewają się dalszej zwyżki cen metalu - podają maklerzy.

Ceny miedzi w Londynie - które od majowego rekordu 8.800 USD za tonę, spadły o 27 proc. nawet do 6.410 USD - od końca czerwca wynoszą na zamknięciu handlu ponad 7.000 USD.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na giełdzie LME w Londynie zdrożała we wtorek rano o prawie 3 proc. do 7.475 USD za tonę. Na giełdzie w Szanghaju tona metalu podrożała o 2 proc.

We wtorek nieobecni są inwestorzy z USA, którzy mają przedłużony weekend w związku z przypadającym 4 lipca Dniem Niepodległości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Fundusze powracają do kupowania miedzi