Fundusze pozwały Porsche, chcą 1,8 mld EUR

Siedem funduszy hedgingowych pozwały Wolfganga Porsche i Ferdinanda Piecha, członków rady nadzorczej Porsche Automobil Holding SE. Żądają 1,8 mld EUR odszkodowania za przejęcie Volkswagena w 2008 roku.

Pozew trafił do sądu we Frankfurcie. Jest jednym z wielu, które trafiły do sądów po tym, jak w październiku 2008 roku spółka ujawniła, że kontroluje 74,1 proc. akcji Volkswagena, częściowo za pośrednictwem opcji, i zamierza zwiększyć zaangażowanie do 75 proc. i w konsekwencji przejąć spółkę. Ta informacja wywołała wzrost kursu Volkswagena. Spowodowała również, że wiele funduszy, które realizowały krótką sprzedaż akcji tej spółki, musiało odkupić szybko je po bardzo wysokiej cenie, ponosząc wielkie straty. Dotychczas Porsche skutecznie broniło się przed zarzutami manipulacji akcjami Volkswagena. Spółka nie ujawniła nazw funduszy, które obecnie ją pozwały. Według magazynu Der Spiegel jest wśród nich Elliott Associates.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Fundusze pozwały Porsche, chcą 1,8 mld EUR