Fundusze sprzedawały akcje na GPW

opublikowano: 16-05-2019, 22:00

W kwietniu TFI sprzedały akcje na warszawskiej giełdzie o wartości około 147 mln zł, wynika z szacunków Macieja Marcinowskiego, analityka Trigon Domu Maklerskiego.

„Skala odpływów z TFI zmniejszyła się w porównaniu z marcem, ale ich struktura jest identyczna jak w poprzednim miesiącu. Utrzymują się odpływy z funduszy akcji polskich, jak i z pozostałych kategorii pośrednio związanych z rynkiem akcji (absolutnej stopy zwrotu, zrównoważonych i stabilnego wzrostu). Jedynie fundusze akcji małych i średnich spółek są na małym plusie, w czym pomogły dobre wyniki indeksu sWIG80 od początku roku” — komentuje Maciej Marcinowski. Od początku roku sWIG80 wzrósł o 10 proc. W tym czasie WIG20 spadł o 4,6 proc.

80 mln zł Tyle pieniędzy netto odpłynęło z funduszy akcji polskich w kwietniu 2019 r. Bilans w funduszach akcji małych i średnich spółek był dodatni (17 mln zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu