Futbol.pl sfaulował biznesowych partnerów

Grzegorz Nawacki
14-07-2008, 07:35

Miało być 80 tys. sprzedaży, zyski w  połowie 2008 r. i debiut na New Connect. Są długi i groźba bankructwa.

Futbol.pl to kolorowy magazyn i portal internetowy poświęcone piłce nożnej. Projekt ruszył we wrześniu 2007 r. Z rozmachem — naczelnym został Krzysztof Guzowski, przez lata związany z „Rzeczpospolitą”, wśród felietonistów byli Tomasz Lis, Tomasz Sianecki i Stefan Szczepłek, a twarzą marketingową najlepszy polski bramkarz Artur Boruc. Szefowie projektu na łamach „PB” snuli ambitne plany: sprzedaż 80 tys. egzemplarzy, przy nakładzie 200 tys. To wynik zbliżony do „Playboya”, „Logo” czy „Men’s Health”. Szybko miały też przyjść zyski.

— Zainwestujemy 3 mln zł i liczymy, że rentowność osiągniemy w połowie 2008 r. —mówiła na starcie Aleksandra Jakubiec, dyrektor ds. marketingu i rozwoju w Futbol.pl.

Od kilku dni już w firmie nie pracuje.

Wkrótce po starcie pojawiła się zapowiedź wprowadzenia Futbol.pl na New Connect i wyjścia z tytułem za granicę. Rzeczywistość brutalnie zweryfikowała te plany. Według naszych informacji spółka ma poważne kłopoty finansowe. Nasz informator twierdzi, że sięgają ponad 1 mln zł. Na liście dłużników są firmy, z którymi Futbol.pl współpracował przy tworzeniu i promocji magazynu. Otwiera ją agencja, która zaprojektowała makietę.

— Czekamy na zapłatę ponad rok, wpłynęła tylko niewielka część. Były próby rozmów, wezwania do zapłaty, ale nic nie dawały. Oddaliśmy sprawę do prawnika — mówi Piotr Adamowicz z Admilk Agency.

Firmie, która wyprodukowała spoty telewizyjne, Futbol.pl jest winien kilkadziesiąt tysięcy złotych.

— Futbol.pl unikał kontaktu z tą firmą, więc skierowała sprawę do prawnika — mówi osoba zbliżona do Prime Time.

Więcej w poniedziałkowym Pulsie Biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Futbol.pl sfaulował biznesowych partnerów