Futbolowy pojedynek blue chipów

DI
01-12-2009, 08:18

Która spółka giełdowa ma najlepszych piłkarzy? Na VIII Mistrzostwach Polski Spółek Giełdowych i Branży Kapitałowej w  Halowej Piłce Nożnej okazało się, że KGHM. Lubinianie w finale pokonali PKO BP.

Pod nieobecność reprezentacji PKN Orlen i Anwilu Włocławek, w gronie ścisłych faworytów VIII Mistrzostw Polski Spółek Giełdowych i Branży Kapitałowej w Halowej Piłce Nożnej rozegranych 21 i 22 listopada na halach sportowych w Łącku i Gostyninie k/Płocka pozostawały - obrońca tytułu Mistrza Polski zespół KGHM Polska Miedź oraz reprezentacja PKO BP SA, która w ubiegłorocznych rozgrywkach uplasowała się na czwartym miejscu.

W turnieju wystartowały 24 reprezentacje firmowe. Mecze grupowe potwierdziły wcześniejsze spekulacje z kompletem punktów do drugiej rundy awansowały cztery ekipy: KGHM, PKO BP, BSH z Łodzi i SCA Hygiene Products z Oławy. Bankowcy z PKO BP z fantastycznym bilansem bramkowym 25:0 !.

W drugiej rundzie PKO BP uporało się z POL-MOTEM WARFAMA i drużyną Eurocash, KGHM odprawił z kwitkiem Naftoremont i Volex Polska odpadł natomiast gorszą różnicą bramek zespół SCA Hygiene Products od którego lepszy okazał się debiutujący w Mistrzostwach POLIMEX-MOSTOSTAL z Siedlec. Swoją klasę potwierdzili pracownicy BSH z Łodzi bez problemu wygrywając swoją grupę, prezentując przy tym ładną techniczną grę.

W półfinałach trafiły na siebie drużyny KGHM i BSH oraz PKO BP i POLIMEX-MOSTOSTAL. W najładniejszym pojedynku mistrzostw „miedziowcy” wygrali 3:1 z ekipą BSH, a „bankowcy” w takim samym wymiarze pokonali POLIMEX-MOSTOSTAL.

Mecz o brąz to mecz bez historii, Łodzianie bezapelacyjnie ograli ekipę z Siedlec 8:1. Finał, który urasta do miana klasyka turnieju KGHM – PKO BP zakończył się zwycięstwem ekipy z Lubina 3:1.

Tytuł Króla Strzelców otrzymał Marcin Pytlowski z BSH za 23 zdobyte gole, najlepszym bramkarzem Mistrzostw egzequo za 4 wpuszczone podczas turnieju bramki uznano Michała Salaka z PKO BP i Piotra Fudalewskiego z KGHM. „NajMistrzem” Rzutów Wolnych w turniejowym konkursie na zawodnika, który najlepiej wykonuje rzuty wolne w jakim brało udział ponad 120 zawodników został Łukasz Wysokiński z POLIMEXU-MOSTOSTALU.

Organizatorem mistrzostw była firma Greensport. Partnerem rozgrywek jest „Puls Biznesu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Futbolowy pojedynek blue chipów