Czytasz dzięki

Futures (na razie) sugerują spadki

opublikowano: 26-03-2020, 13:46

Bazując na zachowaniu kontraktów terminowych na indeksy można oczekiwać spadków na rynku kasowym Wall Street. A przynajmniej na początku sesji. Na parkietach panują słabe nastroje, których nie zdołało poprawić przyjęcie przez amerykański Senat programu ratunkowego dla gospodarki o wartości niemal 2 bln USD.

Najbardziej istotnym elementem jaki będzie dzisiaj miał wpływ na decyzję podejmowane przez inwestorów są dane z rynku pracy. Niestety okazały się one bardzo słabe. Liczba tzw. nowych bezrobotnych wzrosła aż do 3,282 mln z „zaledwie” 282 tys. tydzień wcześniej. Odczyt wpisał się w górne wartości prognoz ekonomistów, które zawierały się od 1 do 4 mln osób.

Po prezentacji danych kontrakty terminowe początkowo zdynamizowały przecen, by następnie odrobić nieco strat.. O godzinie 13:45 polskiego czasu, na około trzy kwadranse przed pierwszym dzwonkiem na Wall Street futures na DJ IA spadały o 1,38 proc. Kontrakty na S&P500 zniżkowały o 1,45 proc. zaś na Nasdaq o 1,19 proc. 

Zachowanie graczy determinowane też będzie zapewne przez wystąpienie szefa Rezerwy Federalnej, Jerome Powellsa. Rynek liczy, że być może ujawni on więcej szczegółów planów Fed związanych z przeciwdziałaniem skutkom epidemii koronawirusa. Być może w tym swoich nadziei będą upatrywać inwestorzy, licząc na kolejny helikopter z pieniędzmi, co w efekcie może choćby chwilowo, poprawić sentyment na rynku akcji.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane