Czytasz dzięki

Futures poddają się przecenie przed danymi z rynku pracy

opublikowano: 14-05-2020, 13:47

Mieszany charakter mają notowania kontraktów terminowych na indeksy amerykańskich giełd co wskazuje na pewne zdezorientowanie inwestorów. Przewagą zdaje się jednak mieć strona podażowa

Po dwóch kolejnych spadkach, na Wall Street panują nienajlepsze nastroje z powodu obaw, że obecne załamanie gospodarcze już trwa i pozostanie z nami na dłuższy czas. 

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Indeksy niedawno odbiły po marcowych dołkach w nadziei na szybkie otwarcie gospodarki w poszczególnych stanach. Jednak ostatnie doniesienia z pola walki z pandemią nie są tak optymistyczne jak życzyłby sobie tego rynek i pojawia się coraz więcej ostrzeżeń przed drugą falą infekcji.

Uwaga inwestorów skupiona będzie jeszcze przed sesją na cotygodniowych danych z rynku pracy. Ekonomiści oczekują, że liczba tzw. nowych bezrobotnych wyniosła w tygodniu zakończonym 9 maja wyniosła 2,5 mln, co byłoby znaczącym spadkiem dynamiki ich wzrostu. Gorszy odczyt może dać kolejny atut chcącym się pozbyć akcji. Prezentacja danych zaplanowana jest na godzinę 14:30 polskiego czasu.

Spośród notowanych spółek warto zwrócić uwagę na akcje Cisco. Rosną one relatywnie mocno w handlu przesesyjnym co jest przede wszystkim zasługą lepszych niż oczekiwano wyników za pierwsze trzy miesiące tego roku i ambitnej jak na obecne czasy prognozie zysku. 

Około godziny 13:45 wycena kontraktów terminowych na indeks Dow Jones IA spadał o 0,46 proc. Futures na indeks S&P500 zniżkowały o 0,36 proc. zaś na Nasdaq traciły 0,24 proc. 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane