Futures spadają przed sesją na Wall Street

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 15-10-2020, 13:57

Zapowiada się kolejna spadkowa sesja na amerykańskich giełdach. Wraz z wyparowywaniem nadziei na kolejny pakiet stymulacyjny pogarszają się nastroje inwestorów, którzy obawiają się zduszenia i tak już mizernego ożywienia gospodarczego.

W czwartek przed uruchomieniem handlu na rynku kasowym, dodatkowym czynnikiem niepewności będą dane makro z rynku pracy dotyczące zmiany liczby bezrobotnych. Oczekuje się, że liczba nowych wniosków o zasiłek w zeszłym tygodniu tylko nieznacznie spadła z 840 do 825 tys. pozostają na bardzo wysokim poziomie. 

NYSE, Wall Street
fot. Bloomberg

Uwagę inwestorów przykuwają spółki raportujące wyniki za miniony kwartał. Wśród dużych spółek jakie w czwartek „pochwalą się” swoimi dokonaniami są m.in. bank Wells Fargo, Honeywell, Charles Schwab i Walgreens Boot Alliance

Analitycy prognozują, że zyski spółek wchodzących w skład indeksu S&P500 nieznacznie się poprawiły choć odnotują spadek rzędu 18,9 proc. Wcześniej zakładano spadek na poziomie 25 proc.

Około godziny 13:50 kontrakty na indeks DJ IA spadały o 0,92 proc. Futures na wskaźnik S&P500 zniżkowały 1,00 proc. zaś na Nasdaq traciły 1,40 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane