Czytasz dzięki

Futures sugerują wzrost apetytu na akcje

opublikowano: 29-06-2020, 13:57

Po spadkach na zamknięciu minionego tygodnia, poniedziałkowa sesja na amerykańskich giełdach zapowiada się ponownie nerwowo, choć zachowanie kontraktów terminowych na indeksy sugeruje, że próbę przejęcia kontroli nad rynkiem podejmie strona popytowa.

Wsparciem dla kupujących mogą być nadzieje związane z nowymi programami stymulacyjnymi dla gospodarki, po tym jak zarówno rząd, jak i władze monetarne zarejestrowały mocny wzrost nowych przypadków infekcji Covid-10, co może zdusić ewentualne ożywienie gospodarki.

NYSE, Wall Street, Nasdaq
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street, Nasdaq fot. Bloomberg

Futures na indeksy amerykańskich parkietów zaczęły dzień pod kreską, jednak stopniowo odbudowywały swoje pozycje. Tym razem słabiej prezentuje się kontrakt na indeks technologiczny Nasdaq, który nie może wydostać się w zielone obszary.

Analitycy podkreślają, że w tym tygodniu uwagę handlujących akcjami będą przykuwać publikacje ważnych danych makroekonomicznych. Chodzi przede wszystkim o czerwcowe dane z rynku pracy (stopa bezrobocia, zmiana zatrudnienia), o zaufaniu konsumentów i dotyczące produkcji. Od ich jakości w dużej mierze zależeć mogą przyszłe trendy na giełdach.

Około godziny 13:50 polskiego czasu kontrakty na indeks DJ IA rosły o 0,58 proc. Z kolei na wskaźnik szerokiego rynku S&P500 zwyżkowały o 0,29 proc. Futures na Nasdaq zniżkowały o 0,16 proc. ale z tendencją do poprawy. 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane